Ziņas

4. Līvenhofas skrējiens

Pamazām jau sākām briest Līvenhofas skrējienam, kas tradicionāli notiks 18.novembrī!

Sāksim, protams, ar vissvarīgāko ziņu – šogad  10km būs sertificēta!!! Visi rezultāti tiks atspoguļoti oficiālajās Latvijas statistikas lapās.

10km skrējiens notiks 3 apļos (apļa garums – 3061m + 817m starta-finiša taisne)

Tautas skrējienam tiks atvēlēti nepilni 3,9 km

06-Certificate (1)

 

BigBank skrien Latvija Kuldīgas posms.

Aizvadīts BigBank skrien Latvija 6.posms, kur tradicionāli startēja arī Līvānu VK kluba komandas.

Individuāli visveiksmīgākais sniegums LīvānuVK/Baltais/Compressport komandas pārstāvjiem, kur Dmitrijs Serjogins ar laiku 1:07,33 bija otrais pusmaratona distancē, tādējādi laužot pēdējo divu gadu tradīciju nezaudēt tieši Kuldīgā.

Jekaterina Sokunova pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla kā TOP3 sieviešu konkurencē, viņai 3.vieta pusmaratona distancē ar laiku 1:24.22. Kitija Valtere šoreiz uzrādīja 1:26,04 un atskrēja kā ceturtā, toties 6.posmu kopsummā sportiste atrodas līdera pozīcijā, uzreiz aiz Kitijas seriāla kopvērtējumā šobrīd varam sastapt Jekaterinu Sokunovu.

Anatolijs Macuks tikai nedēļu pirms Kuldīgas posma pieveica IRONMAN distanci triatlonā ar ļoti atzīstamu rezultātu (ātrāk par 10 stundām), bet bija gatavs pacīnīties par godalgām 10km distancē. Pieveicot distanci kā trešais, Anatolijs jau priekšlaicīgi nodrošināja sev uzvaru seriāla kopvērtējumā. Anatolija ātrums finišā šoreiz bija nedaudz lēnāks par ierasto – 34:41.

5km distancē sesto vietu vīru konkurencē izcīnīja Rainers Trubačs (17:24), bet punktus komandai tomēr atnesa septītajā vietā finišējušā Ginta Valtere – 20:21

Komandu konkurencē izcīnīta augsta 3.vieta, bet labāko 5 posmu summā LīvānuVK/Baltais/Compressport šobrīd komanda atrodas 2.vietā.

LīvānuVK komandas sastāvs šoreiz nodemonstrēja savu trešo (pēc savākto punktu skaita) labāko sniegumu.

Daniils Blats ar finišēja pusmaratona distancē ar laiku 1:34,26. 10,6 km distancē notika gandrīz vai iekšējais kluba čempionāts, jo piedalījās vislielākais dalībnieku skaits, visveiksmīgāks bija Mārtiņš Babkins finišējot ar laiku 38:24, Pēteris Trubačs – 40:27, Valērijs Šakelis – 42:13, Arvils Bušmanis – 42:33, bet Romāns Ščugarevs – 46:45.

5,3 km distancē paaudžu cīņā vinnēja pieredze, Nikita Bondarevs meta izaicinājumu savam tēvam, bet nedaudz pārvērtēja savus spēkus distances sākuma daļā, līdz ar to nācās “maksāt dubultā” distances beidzamajā daļā, jo spēku rezerves ātri izsīka un temps katastrofāli kritās. Bet puika godam noturēja vidējo tempu ātrāk par 4min/km un finišēja ar laiku 20:01, Andreja laiks 18:48.

Kopvērtējumā komanda šobrīd atrodas 8.vietā, pacelties augstāk ir diezgan nereāls uzdevums, jānotur esošā pozīcija līdz seriāla noslēgumam!

Nākamais posms ir paredzēts Valmierā 15.septembrī.

 

98. Latvijas čempionāts vieglatlētikā

  1. un 28. jūlijā Ogrē notika 98. Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kur Līvānu novadu pārstāvēja Līvānu VK un Līvānu BJSS sportisti. Čempionāts paliks atmiņā gan ka karstākais čempionāts, gan ka viens no veiksmīgākajiem čempionātiem visa Līvānu novada vēsturē, jo tika izcīnītas vairākas godalgotas vietas un 2 valsts čempionu tituli.

Pirmās dienas programmu atklāja 10 000m soļošanas disciplīna, kur Līvānu novads tika pārstāvēts ar Sporta skolas talantīgo audzēkņi Līvu Mariju Barkansku. Līva pirmo reizi startēja tik garajā disciplīnā, viens no pamatuzdevumiem noteikti bija pareiza spēka sadalīšana un cīņa ar sevi un karstumu. Pieaugušo konkurencē, savā debijas reizē, Līvai izdevās kāpt uz goda pjedestāla kā bronzas medaļniecei, sasniedzot finišu pēc 66:56.58. Līvai šī sezona bija ļoti veiksmīga, atgādināsim, ka sportiste startējot savā vecuma grupā kļuva par Latvijas jaunatnes olimpiādes uzvarētāju, Baltijas čempionāta uzvarētāju un Latvijas čempionāta otras vietas ieguvēju.

1500m distancē startēja valsts rekordists 10km distancē Dmitrijs Serjogins. Dmitrijs taktiski gudri un aizraujoši aizvadīja visu skrējienu, bet finiša spurtā piekapās šis distances lietpratējam no SK Tērauds Jānim Razgalim, mūsu sportista rezultāts – 3:57,37 un sudraba godalga. Toties Dmitrijam pilnībā izdevās reabilitēties nākamajā čempionāta dienā, kad tika izcīnīta neapšaubāma uzvara 10 000m distancē ar rezultātu 31:38.80. Atgādināsim, ka pavisam nesen D.Serjogins startējot Eiropas kausa sacensībās Londonā (Lielbritānija), sasniedza lielisko personīgo rekordu – 29:56.95.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5000m distancē dāmām uz starta izgāja Kitija Vatere. Kitija bija apņēmības pilna skriet sezonas labākā rezultāta līmenī, bet karstums ieviesa savas korekcijas skrējienam, ilgi noturēt plānoto tempu nebija viegli un nācās pieņemt grūto lēmumu cīnīties par iespējami augstāko vietu. Kitija finišēja kā otra, atnesot Līvānu novadam jau trešo medaļu čempionāta pirmajā dienā. Mūsu sportistes laiks ir 18:45.49, bet par uzvarētāju kļuva Gundega Heidingere (18:23.47) no Ogres.

 

5000m distancē vīriešiem uz starta izgāja Dmitrija Serjogina audzēknis Mārtiņš Babkins, Mārtiņam tā bija debijas reize startējot tik augsta ranga sacensībās, tāpat iepriekš stadionā 5000m netika pieveikti. Mārtiņš sasniedza finiša desmitajā vietā uzstādot savu pirmsrekordu – 17:34.36. Toties nākamas dienas starts 10 000m izvērtās krietni labāk, finišējot uzreiz aiz godalgoto vietu ieguvējiem, Mārtiņš savā pirmajā Latvijas čempionātā sasniedza augsto 4. vietu ar labu rezultātu – 37:29.82

 

Ar nepacietību tika gaidīts 3000m kavēkļu skrējiens sievietēm, kur startam tika pieteikta Solveiga Ozola-Ozoliņa. Solveiga bija gatavības pilna cīnīties par Latvijas čempionāta godalgām, bet par maksimālo mērķi tika izvirzīta čempiones titula iegūšana. Uzsākot skrējienu prātīgi un atceroties divus gadus atpakaļ pieļautās taktiskās kļūdas, Solveiga kontrolēja situāciju pirmajos apļos un novērtējot pretinieču spēkus, pēc veiktās distances trešdaļas devās solo skrējienā, ko spēja saglabāt līdz distances pēdējiem metriem, kļūstot par Latvijas čempioni!

 

Tādējādi, startējot Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem Līvānu novada kontā 2 zelta medaļas, 2 sudraba un 1 bronzas godalga.

Startiem sportistus sagatavoja LīvānuVK  treneri Dmitrijs Serjogins un Andrejs Bondarevs.

Prezidenta balva un Baltijas valstu čempionāts

Kā jau iepriekš ziņojām, svētdien Prezidenta kausa un Baltijas valstu sacensības ietvaros startēja divas mūsu kluba pārstāves.

Solveiga Ozola-Ozoliņa atsvaidzināja iemaņas 5000m soļošanas disciplīnā, finišējot 5. vietā ar rezultātu – 25:06,33

Kitija Valtere 5000m skrējienā, uzrādot savu trešo visu laiku labāko laiku – 17:55,71 arī finišēja 5. vietā.

Solveiga Ozola-Ozoliņa
Kitija Valtere

PAZIŅOTS LATVIJAS KOMANDAS SASTĀVS DALĪBAI VALSTS PREZIDENTA BALVAS IZCĪŅĀ

Tradīcijām bagātākās vieglatlētikas sacensības Baltijā – Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā – arī šogad no 15. līdz 16.jūnijam notiks Ogrē, Ogres novada sporta centra stadionā. Divas dienas Baltijas valstu un Baltkrievijas vieglatlēti cīnīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās komandas titulu Baltijas valstu konkurencē.

Ar lielu prieku ziņojam, ka Latvijas izlases sastāvā iekļautas divas Līvānu VK kluba sportistes!

5000m skrējienā piedalīsies Kitija Valtere, bet 5000m soļošanas distancē Solveiga Ozola-Ozoliņa.

Tiešraidei varēs sekot www.sportacentrs.com

Kitija Valtere

 

 

 

Solveiga Ozola-Ozoliņa

 

 

 

 

 

 

 

 

“Cīruļputenis – 2019”

Tikmēr kluba pamatspēki cīnījās par uzvarām Liepājā, vairāki kluba un komandu biedri mērojas spēkiem Skriešanas un soļošanas sacensībās pa Preiļu pilsētas ielām – “Cīruļputenis – 2019”

Soļošanas disciplīnas pārstāvis Jānis Važņevičs ierindojās 3. vietā 5km soļojumā veterāniem, uzrādot laiku – 30:18,2.

Nikita Bondearevs zaudējot spēcīgajam sāncensim no SK “Ašais” Robertam Glāzeram (13:08) izcīnīja 2. vietu 4km skrējienā, uzstādot personīgo rekordu un vienu no sacensību visu laiku visaugstvērtīgākajiem rezultātiem – 13:48

Rainers Trubačs, izmantojot māju trases priekšrocības bija nesasniedzams konkurentiem 8km pamatdistancē, – 26:12

Pēteris Trubačs finišēja kā pirmais 6km distancē ar laiku 21:13

 

Skrējiena rezultāti atrodami šeit:

„Cīruļputenis – 2019” rezultāti