Kluba vēsture

Līvānu novada vieglatlētikas klubs tika dibināts 12. augustā 2001. gadā. Uz dibināšanas brīdi kluba un valdes sastāvs tika nokomplektēts no aktīvajiem Līvānu novada vieglatlētiem un dažiempieredzējušiem veterāniem, kluba dibinātāja un vadoņa lomu toreiz pildīja Latgalē un Latvijā pazīstams vieglatlētikas speciālists – Jāzeps Lazdāns. Tika izvirzīti kluba darbības galvenie mērķi un uzdevumi, starp tiem – vieglatlētikas attīstība Līvānu novadā, atbalsts vietējiem sportistiem mērķtiecīgi gatavojoties augstvērtīgo rezultātu sasniegšanai, reģionālo sacensību rīkošana un organizēšana.

 

Gadiem ejot kluba attīstība nebija tik strauja dažādu iemeslu dēļ – finanšu un sadarbības partneru trūkums, vieglatlētikas federācijas pasivitāte un vienaldzība par klubu sistēmu izveidi, vietējo pieaugšo sportistu resursu nepietiekamība, viss šeit minētais bremzēja kluba darbību un liedza pilnvērtīgi virzīties pretī nospraustiem mērķiem. Stagnācijas laiks ilga vairākus gadus.

 

Kluba darbības atdzimšana ir saistīta un sakrīt ar aktīvas skriešanas kustības sākumu Latvijā. Varam būt pateicīgi kādreizējiem Kuldīgas pusmaratona organizatoriem, jo dalība tajā deva jaunu iedvesmu un ļāva skatīties uz lietām savādāk, ne tik pesimistiski, parādījās interese turpināt darboties, meklēt jaunas iespējas un motivāciju. Vēlāk Kuldīgas pusmaratonam parādījās sekotāji, tika izveidots skriešanas seriāls, kur no pašiem pirmsākumiem Līvānu VK jau startēja ar savu izveidotu komandu. Skriešanas seriāla ietvaros triumfu klubs sasniedza 2015. gadā, kad izcīnīja bronzas medaļas Latvijas komandu čempionātā šosejas skrējienos, bet Kitija Valtere kļuva par Latvijas čempioni maratonā.

 

Ņemot vērā Līvānu novada ierobežotos cilvēkresursus un pieaugšu konkurenci starp klubiem, pēdējo divu sezonu laikā klubs ir atteicies no konservatīvas politikas principiem jauno dalībnieku uzņemšanas ziņā, un ir piesaistījis skrējējus no dažādiem Latvijas reģioniem. 2017. gadā komandas sastāvu pastiprināja mārupietis Dmitrijs Serjogins, bet 2018. gadā tukumniece Karīna Hehnane-
Soročenkova.

 

Līvānu VK sportisti startē abos Latvijas lielākajos skriešanas seriālos , liekot uzsvaru uz šosejas skrējieniem, tomēr veiksmīgais sezonas sākums iedvesmoja komandas dalībniekus pacīnīties par pjedestālu arī Stirnu buka seriāla komandu kopvērtējumā. Komandas kodolu veido vieni no labākajiem Latvijas skrējējiem – līvāniete Kitija Valtere, Dmitrijs Serjogins un Karīna Helmane-Soročenkova. Šosezon turpina pārsteigt mūsu “melnais zirdziņš” – Jekaterina Sokunova, atzīstami startē mūsu zaķi – Ginta Valtere, un viņas dzīvesbiedrs – Raitis Grablovskis, kas paralēli spēle futbolā klubā “Getto Games/Gvatar” Latvijas 2. līgas čempionātā. Nevar nepieminēt mūsu spēcīgos veterānus – kluba prezidentu Andreju Bondarevu, Raimondu Siliņu un Sergeju Bogdanovu.

 

Vēl viena joma, kur Līvānu VK klubs redz attīstības iespējas ir sacensību organizēšana. Tradicionālais Latvijas proklamēšanas dienai veltītais skrējiens Līvānos notiek jau vairāk, nekā divdesmit gadus. Šogad būs jau trešā reize, kad sacensības tiks aizvadītas zem jaunā nosaukuma – “Līvenhofas skrējiens” , pa citu trasi un jaunā kvalitātē.