98. Latvijas čempionāts vieglatlētikā

  1. un 28. jūlijā Ogrē notika 98. Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kur Līvānu novadu pārstāvēja Līvānu VK un Līvānu BJSS sportisti. Čempionāts paliks atmiņā gan ka karstākais čempionāts, gan ka viens no veiksmīgākajiem čempionātiem visa Līvānu novada vēsturē, jo tika izcīnītas vairākas godalgotas vietas un 2 valsts čempionu tituli.

Pirmās dienas programmu atklāja 10 000m soļošanas disciplīna, kur Līvānu novads tika pārstāvēts ar Sporta skolas talantīgo audzēkņi Līvu Mariju Barkansku. Līva pirmo reizi startēja tik garajā disciplīnā, viens no pamatuzdevumiem noteikti bija pareiza spēka sadalīšana un cīņa ar sevi un karstumu. Pieaugušo konkurencē, savā debijas reizē, Līvai izdevās kāpt uz goda pjedestāla kā bronzas medaļniecei, sasniedzot finišu pēc 66:56.58. Līvai šī sezona bija ļoti veiksmīga, atgādināsim, ka sportiste startējot savā vecuma grupā kļuva par Latvijas jaunatnes olimpiādes uzvarētāju, Baltijas čempionāta uzvarētāju un Latvijas čempionāta otras vietas ieguvēju.

1500m distancē startēja valsts rekordists 10km distancē Dmitrijs Serjogins. Dmitrijs taktiski gudri un aizraujoši aizvadīja visu skrējienu, bet finiša spurtā piekapās šis distances lietpratējam no SK Tērauds Jānim Razgalim, mūsu sportista rezultāts – 3:57,37 un sudraba godalga. Toties Dmitrijam pilnībā izdevās reabilitēties nākamajā čempionāta dienā, kad tika izcīnīta neapšaubāma uzvara 10 000m distancē ar rezultātu 31:38.80. Atgādināsim, ka pavisam nesen D.Serjogins startējot Eiropas kausa sacensībās Londonā (Lielbritānija), sasniedza lielisko personīgo rekordu – 29:56.95.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5000m distancē dāmām uz starta izgāja Kitija Vatere. Kitija bija apņēmības pilna skriet sezonas labākā rezultāta līmenī, bet karstums ieviesa savas korekcijas skrējienam, ilgi noturēt plānoto tempu nebija viegli un nācās pieņemt grūto lēmumu cīnīties par iespējami augstāko vietu. Kitija finišēja kā otra, atnesot Līvānu novadam jau trešo medaļu čempionāta pirmajā dienā. Mūsu sportistes laiks ir 18:45.49, bet par uzvarētāju kļuva Gundega Heidingere (18:23.47) no Ogres.

 

5000m distancē vīriešiem uz starta izgāja Dmitrija Serjogina audzēknis Mārtiņš Babkins, Mārtiņam tā bija debijas reize startējot tik augsta ranga sacensībās, tāpat iepriekš stadionā 5000m netika pieveikti. Mārtiņš sasniedza finiša desmitajā vietā uzstādot savu pirmsrekordu – 17:34.36. Toties nākamas dienas starts 10 000m izvērtās krietni labāk, finišējot uzreiz aiz godalgoto vietu ieguvējiem, Mārtiņš savā pirmajā Latvijas čempionātā sasniedza augsto 4. vietu ar labu rezultātu – 37:29.82

 

Ar nepacietību tika gaidīts 3000m kavēkļu skrējiens sievietēm, kur startam tika pieteikta Solveiga Ozola-Ozoliņa. Solveiga bija gatavības pilna cīnīties par Latvijas čempionāta godalgām, bet par maksimālo mērķi tika izvirzīta čempiones titula iegūšana. Uzsākot skrējienu prātīgi un atceroties divus gadus atpakaļ pieļautās taktiskās kļūdas, Solveiga kontrolēja situāciju pirmajos apļos un novērtējot pretinieču spēkus, pēc veiktās distances trešdaļas devās solo skrējienā, ko spēja saglabāt līdz distances pēdējiem metriem, kļūstot par Latvijas čempioni!

 

Tādējādi, startējot Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem Līvānu novada kontā 2 zelta medaļas, 2 sudraba un 1 bronzas godalga.

Startiem sportistus sagatavoja LīvānuVK  treneri Dmitrijs Serjogins un Andrejs Bondarevs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *