Navigācija

Pašlaik saitā

· Viesi: 1

· Lietotāji: 0

· Lietotāji kopā: 17
· Jauns lietotājs: Slaviks_G

Autorizācija

Lietotājvārds

ParoleAizmirsāt paroli?
Pieprasiet jaunu šeit.

Latvijas čempionāts vieglatlētikā-2015

Sacensības
8. un 9. augustā Ventspilī startē nozīmīgākais gada notikums vieglatlētikas dzīvē – Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem. Sportisti centīsies uzrādīt labākus rezultātus, izpildīt kvalifikācijas normas Pasaules čempionātam un protams, cīnīsies par Latvijas čempionu tituliem. Līvānu novada vieglatlētikas klubu pārstāves Solveiga Ozola-Ozoliņa. Solveiga izvēlējusies startēt 5000m un 3000m ar kavēkļiem distancēs. Zinot, ka mūsu sportiste šogad startējot Austrijā ir uzrādījusi cerīgus rezultātus (3000m – 10:38.8 un 5000m – 18:17.03) un ieskatoties LR čempionāta starta protokolos, sāku vērtēt Solveigas iespējamo sniegumu:
5000m distancei ir pieteiktas 7 dalībnieces, domāju, ka par LR čempiones titulu šajā distancē cīnīsies Karīna Helmane-Poročenkova. Karīna sevi vairāk apliecināja skrējienos pa šoseju (5000m stadionā ne reizes pat nav piedalījusies!!!, vismaz tā liecina statistikas dati…), bet 3000m distanci šogad viņa veica ar rezultātu 10:12.33, tiesa, startējot manēžā (LR čempionāts Kuldīgā). Konkurenci Karīnai var sastādīt soļotāja Agnese Pastare, viņai ir visaugstākie PB rezultāti gan 3000m – 9.57.00 (sasniegts LČ 2011. gadā), gan 5000m – 17:27.2 (LČ – 2008. gadā). Pagājušajā gadā Agnese bija spējusi uzrādīt vien 18:43.35, bet šogad noteikti skries ātrāk, par sportiskās formas uzlabošanos var liecināt Prezidenta balvas sacensībās uzrādītais rezultāts 5000m soļošanā 21:53.16, kas ir sportistes personīgais rekords. Bet es personīgi priekšroku tomēr atdotu Karīnai Helmane-Poročenkovai…
Mūsu Solveiga noteikti pacīnīsies par 3. vietu!!! Uz ciņa solās būt aizraujoša – vairākus gadus nestartējošai Lindai Batņai ir pietiekoši augsti personīgie rezultāti 3000m – 10:00.1 (sasniegts tālajā 2009. gadā), 5000m – 17:31.00 (sasniegts LČ 2011. gadā), 1500m – 4:37.3 (2008. gads), šogad maija beigās Linda ir skrējusi 3000m ar rezultātu 11:06.36. Cīņā par godalgām noteikti var iesaistīties vēl viena soļotāja un maratoniste Anna Čuhnova, viņas personīgais rekords 5000m distancē ir pilnīgi identisks Solveigas rezultātam – 18:17.83, vienīgi sasniegts krietni agrāk – 2009. gadā.
3000m/šk. distancei ir pieteiktas arī septiņas dalībnieces. Čempiones titulu sava starpā noteikti izspēlēs 1. līgas Eiropas komandu čempionāta dalībniece Valērija Linkeviča (labākais rezultāts un PB šosezon – 11:08.68) un Pasaules studentu Universiādes dalībniece Līna Šulgina (Prezidenta kausa sacensībās bija spējīga uzrādīt PB – 11:22.77). Ļoti ceram, ka par Latvijas čempionāta bronzas medaļu cīnīsies mūsu Solveiga! Kaut arī personīgais rekords nav sevišķi augsts – 12:15.98, prognozēju, ka sportistei būs pa spēkiem cīnīties ar Baltijas valstu U-18 čempionāta dalībnieci Unu Dravnieci (3000m/šk. nav skrējusi, 2000m/šķ – 7:50.29).
Novēlu Solveigai veiksmīgus startus, vieglās kājas un PB abās distancēs! Lai veicas!!! Turam īkšķus!

Bigbank Skrien Latvija 4. posms, šoreiz naksnīgajā Jelgavā.

SacensībasSkriešanas sezonai sākoties, Skrien Latvija seriāls iegūstot jaunu atbalstītāju – Bigbank, solīja ar lielāko sparu ķerties klāt sacensību organizēšanā, izteica savu apņemšanos ķerties klāt vēl nebijušiem izaicinājumiem, turpināt labākās tradīcijas un piedāvāt daudz jaunumus. Šoreiz Līvānu novada vieglatlētikas kluba komandai bija lieliska iespēja par to pārliecināties, izjūtot skriešanas burvību naksnīgajā Jelgavā, kur norisinājās skriešanas seriāla 4. posms. Jelgava tikai otro gadu uzņemas organizēt skriešanas svētkus, bet jau tagad droši var teikt, ka tas bija, un paliks viens no īpatnākajiem un interesantākajiem skrējieniem. Skrējiens ne velti nosaukts par „Jelgavas nakts pusmaratonu” – starts tiek dots plkst. 22:00 un lēnākiem skrējējiem ir iespēja distanci uzsākt sestdienas vakarā, bet finišēt to nākamas dienas sākumā. Jāpiebilst, nevienam mūsu kluba pārstāvim „nebija pa spēkiem” sasniegt šo unikālu rezultātu ... Jelgavas pusmaratona starta un finiša vietas šoreiz bāzējās Lielupes labajā krastā, bet sacensību centrs (EXPO) Pasta saliņā, kas ir jelgavnieku iecienītāka atpūtas vieta. Bez skriešanas, Jelgavas nakts pusmaratons dalībniekus un viesus sagaidīja ar plašu kultūras programmu – bija iespēja apskatīt apskatīt arī 9. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla darbus par tēmu "Nākotne pēc 750 gadiem", vērot VII Jelgavas sievu nešanas čempionātu, inline hokeja spēles un pēc pusnakts grupas „Dzelzs vilks” koncertu vērienīga uguns šova pavadībā. Organizatori parūpējās arī par pārsteigumiem visas distances garumā, jau pats sākums bija labas Holivudas filmas vērts, kad reizē ar starta šāvienu no starta konstrukcijām izrāvās biezie dūmi, kas padarīja ierasto procedūru par neaizmirstamo. Nebija garlaicīgi visas trases garumā, jo dalībniekus ik pa laikam sagaidīja DJ radītie priekšnesumi, lāzeru gaismas šovi (īpaši efektīgi tie bija kad palika tumšs) un protams, dūmi, dūmi, dūmi... to bija daudz. Turpmāk nedaudz sausas sporta statistikas, galu galā nevis pēc izklaidēm mēs braucām uz Jelgavu!

Spied pogu Lasīt visu

Jelgavas nakts pusmaratons

JaunumiŠoreiz BigBank Skrien Latvija 4. posmā Jelgavā startēsim pilnā sastāvā! Beidzot sagaidījām papildinājumu – Līvānu VK pusmaratona komandas sastāvā uz startu izies Solveiga Ozola-Ozoliņa. Solveiga mācību gads noritēja ārpus Latvijas, precīzāk – Austrijā. Papildinot savu intelektuālo bagāžu, netika aizmirsts arī par pilnvērtīgiem treniņiem un pat sacensībām! Solveigas uzrādītie rezultāti jūdzes (1609 m)skrējienā – 5:18.09, 3000 m – 10:38.8 un 5000m – 18:17.03 ļauj cerēt uz labu sniegumu pusmaratona distancē. Atliek gaidīt pavisam nedaudz... Tiekamies Jelgavas nakts pusmaratonā! Veiksmi Līvānu VK komandām!

Līvānu BJSS jaunieši izcīna 2 bronzas medaļas Latvijas jaunatnes Olimpiādē.

SacensībasDivas aizvadītas nedēļas dienas Valmieras J.Dāliņa stadionā „sporta karaliene” vieglatlētika svinēja svētkos Latvijas jaunatnes olimpiādes ietvaros - 40 disciplīnās tika noskaidroti uzvarētāji un medaļu laureāti. Sacensībās bija tiesības piedalīties tikai divu gadu gājuma jauniešiem (1999. – 2000. dz.g.). Līvānu novadu pārstāvēja 3 vieglatlēti, kas bija kvalificējušies šīm sacensībām.
Simona Alise Salmiņa startējot 2000m kavēkļu skrējienā sīvā cīņā pēdējos distances metros izcīnīja 3. vietu ar rezultātu 8:07.15 min. Vēl startējot 3000m skrējienā – 12:00.05 min. (8 vieta).


Oļegs Hveckovičs augstlēkšanā, pārvarot 183cm lielu augstumu, izcīnīja 3.vietu, bet tāllēkšanā ar jauno personisko rekordu 6.31 metri ierindojas 4.vietā.
Vadims Martinovs startējot barjerotajās disciplīnās sasniedzot personiskos rekordus 400 m/b – 1:02.60 min. (7. vieta) un 110 m/b – 16.99 sek. (10.vieta)

Līvānu BJSS treneris Vjačeslavs Grigorjevs.

Līvanu atklātā čempionāta visi rezultati

SacensībasNu beidzot ir piejami Līvanu atklāta čempionāta rezultāti.
C grupa Skatīt šeit!
B grupa Skatīt šeit!
A grupa Skatīt šeit!
Vīrieši un sievietes Skatīt šeit!

Veterāni(elektroniskā formatā) Šeit!

Līvānu stadiona rekordi

Faili


Kitija Valtere labākā starp Latvijas skrējējām Lattelecom Rīgas maratonā

Vēsturisks notikums Līvānu novada sporta dzīvē - svētdien notikušajā Lattelecom Rīgas maratonā Līvānu novada vieglatlētikas kluba pārstāve Kitija Valtere ierakstīja savu vārdu šī nozīmīga skriešanas pasākuma hronikās, kļūstot par labāko maratonisti starp Latvijas skrējējām!

Jāpiebilst, ka šī ārkārtīgi patīkama notikuma vērtību ceļ vēl daži fakti - līdz vakardienai nevienai Līvānu novada daiļā dzimuma pārstāvei nebija pa spēkam veikt šo grūto (42 km 195 metri) distanci, tātad Kitija automātiski kļūst par Līvānu novada rekorda īpašnieci klasiskajā maratona distancē, uzrādītais laiks ir 2 stundas 58 minūtes un 12 sekundes. Kopvērtējumā sportiste ierindojās augstajā sestajā vietā, priekšā palaižot vien tā saucamo "skriešanas valstu" pārstāves no Kenijas, Etiopijas un Krievijas. Pašai sportistei debijas reize atnesa gandarījumu par paveikto, pozitīvas emocijas un apņēmību neapstāties pie sasniegtā, virzīties uz augstāko mērķu sasniegšanu. Visprecīzāk, mana skatījumā, maratonu raksturo īss teiciens "Maratons ir ceļš uz izcilību", tie, kas pirmoreiz noskrien maratonu (runa iet par klasisko maratona distanci) no rīta pamostas ar sajūtām ka viņi ir pārvērtušies par citiem cilvēkiem, mainās dzīves filozofija, pieaug pašnovērtējums un ticība saviem spēkiem. Maratons nepiedod paviršību, tikai ar dzelžainas disciplīnas ievērošanu, ar super augstām prasībām pret sevi, dzīves ritma pakārtošanu šim notikumam ir iespējams sagatavoties un izturēt šo grūto pārbaudījumu. Paldies Kitijas vecākiem par atbalstu, trenerim par ieguldīto darbu sportistes attīstībā un protams, pašai Kitijai par spēju mobilizēties un izturību visas distances garumā!

Starp klasiskā maratona distances dalībniecēm šoreiz bija manīta vēl viena Līvānu novada pārstāve - Zane Karpenko, kura arī veiksmīgi sasniedza finišu. Malacis!!!

Maratona dienā Valteru uzvārds izskanēja vēlreiz, ar nepacietību gaidījām finišu īsajā 5km distancē, jo Gintai Valterei bija visas izredzes cīnīties par visaugstākajām vietām un Ginta nepievīla, sasniedzot finišu kā otrā labākā sieviešu konkurencē.

Māsas Valteres parūpējas lai vairāk ka 25 tūkstoši dalībnieki no 69 pasaules valstīm, visi kas atnāca klātienē atbalstīt savas ģimenes, kolēģus un draugus, kā arī pārējie Latvijas iedzīvotāji, kuri seko sporta notikumiem televīzijā vai internetā sadzirdētu Līvānu pilsētas vārdu un pārliecinātos, ka panākumu avots ir apņēmība, gribasspēks un ticība! Pat, ja tu esi izaudzis tādā mazpilsētā kā Līvāni, tu vari daudz, vajag tikai gribēt!

Ginta Valtere dalās ar iespaidiem par Sieviešu skrējienu

Jaunumi

Jau 3.gadu starp apmeklētākajiem (un reklamētākajiem) skrējieniem ir arī sieviešu skrējiens. Pasākuma mājaslapavēstīja – ja tu vari paskriet, tu vari piedalīties sieviešu skrējienā. Tā kā paskriet es varu, Mežaparks man patīk, arī noskriet kaut ko īsāku un ātrāku, izdomāju, ka nebūtu slikti, tad nu piedalījos ar’ :)

spied pogu Lasīt visu

Bigbank Skrien Latvija seriāla 2. posms

Sacensības
Aizvadīts Bigbank Skrien Latvija 2.posms, kas ir lielākais skriešanas seriāls Latvijā. Šogad pusmaratona, Nike 10.6 km, 5.3 km, nūjošanas un Bērnu skrējienu disciplīnām reģistrējies bija rekordliels dalībnieku skaits - 2726. Patiešām Latviju un īpaši Rīgu ir pārņēmis skriešanas bums - gandrīz jebkurā dienas laikā parkos, dzīvojamajos rajonos, vienkārši gar ietvēm var manīt skriešanas un veselīga dzīves veida entuziastus, viņus nekādā gadījumā nevar saukt par sportistiem, tie ir parastie pilsētas iedzīvotāji. Kāds skrien jo ikdienā strādā sēdošo darbu un agri vai vēlu nāksies cīnīties ar mazkustīgā dzīves veida sekām, jautājums tikai kādiem paņēmieniem, scenāriji ir dažādi - baudot kustību prieku tagad vai mediķu speciālistu palīdzība vēlāk! Kāds pieņēmis izaicinājumu un nobriedis startēt kādās no Latvijā bieži sastopamiem skriešanas sacensībās, bieži par motivējošo faktoru kalpo dalība lielākajā skriešanas notikumā Latvijā - Rīgas Lattelecom maratonā, kas notiks 17. maijā. Kāds iedvesmojas no paziņu, draugu, kaimiņu panākumiem un padevies "skriešanas vīrusa" ietekmei un tagad "krāj kilometrus", skaita kalorijas, veselīgi ēd un iztērē daļu no sava ģimenes budžeta nevis izklaidēm, bet jaunā sporta ekipējuma iegādei. Skriešana bija, ir un paliks par ikvienam vispieejamāko sporta nodarbi pasaulē! Spied pogu Lasīt visu...

BIGBANK Skrien Latvija 1. posms Rēzeknē

Sacensības06. aprīlī ir sākusies BIGBANK „Skrien Latvija” vasaras skriešanas sezona. Seriāla atklāšana jeb 1.posms, jau otro gadu pēc kārtas, notiek Latgales sirdī – Rēzeknē. Līvānu novada vieglatlētikas kluba komanda tradicionāli ņem dalību šajās sacensībās, arī šoreiz nebija izņēmums. Apvienojoties ar Līvānu sporta skolas audzēkņiem, skrējējiem parādījusies iespēja pārstāvēt dzimto pilsētu jau ar divām komandām dažādās distancēs. Jāsaka, ka labums no tā ir gan jauniešiem – iegūto pieredzi no dalības vienās no visslābāk organizētājām un viskuplāk apmeklētajām sacensībām Latvijā varēs izmantot arī citiem startiem, gan pieredzējušajiem skrējējiem – kam, ar iepriekš minēto pieredzes bagāžu dalīties prieks un sportot papildus motivācijas avots. Šoreiz izvēlēta taktika attaisnoja sevi uz visiem 100% un Līvānu VK otrā komanda, startējot 5 km Tautas skrējiena distancē, nedaudz negaidīti, bet pārliecinoši nofinišēja labāko trijniekā! Pirmo reizi Skrien Latvija seriāla pastāvēšanas vēsturē Tautas skrējiena distancei bija iespēja piedalīties komandu cīņās un Līvānu novada vieglatlētikas klubs ierakstīja savu vārdu, ieņemot godpilno 2. vietu! Līvānu VK-2 pārstāvēja: Vadims Martinovs, Simona-Alise Salmiņa, Santa Kokina un Mārīte Vilcāne. Lieliska debija un Līvānu VK-1 jūs palabam apskauž :)) un protams, paldies par supergaršīgo kliņģeri, ko saņēmāt balvā jūs, bet garšoja visiem :)!

spied pogu Lasīt visu

LSVS 52. sporta spēles vieglatlētikā telpās

SacensībasLīvānu novada komanda aizvadīja pirmās ieskaites sacensības vieglatlētikā telpās. Komandu pārstāvēja četrpadsmit sportisti un par prieku sev un sieviešu dienas svētkiem visi izcīnīja medaļas. Atklāšanas parādē visām sievietēm ar muzikālo sveicienu tika pasniegtas kartiņas ar LSVS valdes vīriešu sveicieniem. “Zelta meitene” Leontīne Vītola izcīnīja trīs zelta medaļas- 60m, 200m un tāllēkšanā, Mārīte Vilcāne izcīnīja divas zelta medaļās tāllēkšanā un lodes grūšanā, bet augstlēkšanā –sudraba medaļu, tāpat arī Juris Lebedoks -zelts 60m un tāllēkšanā, sudrabs trīssoļlēkšanā. Pa vienai zelta medaļai izcīnīja Vladimirs Poļakovs- augstlēkšanā, Jānis Māsāns- lodes grūšanā, Roberts Mālnieks- 1500 m un sudrabs 3000 m skrējienā, Mārīte Vasiļjeva – tāllēkšanā un divas bronzas medaļas 60m un 200m. Trīs sudraba medaļas izcīnīja Anna Ivbule- 60m, tāllēkšanā un lodes grūšanā, divas sudraba medaļas-Jānis Važņevičs- 1500 m un 3000 m, Valērijs Šakelis 1500m un 3000m, Arvīds Zeps -1500m 3000m un bronzas medaļu- 200 m. vienu sudraba medaļu izcīnīja Alīda Ābola- 3000 m un divas bronzas medaļas 200m un 800 m. Divas bronzas medaļas izcīnīja Gunārs Jānis Mīkulis – tāllēkšanā un 3000m soļošanā, vienu Arvils Bušmanis -1500m skrējienā. Sacensībās startēja 30 komandas. Pirmajā trijniekā visas komandas bija ar vienādu punktu skaitu-297 un vietas tika sadalītas pēc vecākā dalībnieka. Pjedestāls izskatās šādi: Rīga, Jūrmala, Daugavpils, Tukuma novads. Mūsu komanda izcīnīja 291 punktu un ierindojās piektajā vietā. Apsveicam!Komanda pēc sacensību dienas: 1. rindā no kreisās Jānis Važņevičs, Mārīte Vasiļjeva, Roberts Mālnieks, Mārīte Vilcāne, Jānis Māsāns,2. rindā no kreisās Vladimirs Poļakovs, Arvils Bušmanis, Anna Ivbule, 3. rinda no kreisās Gunārs Jānis Mīkulis, Valērijs Šakelis un Leontīne Vītola.
Autors: Mārīte Vilcāne
Ielādes laiks: 0.44 sekundes
2,202,512 unikāli apmeklētāji