Līvānu novada vieglatlētikas kluba komandas noslēdz sezonu ar ļoti atzīstamiem rezultātiem

Septembris un oktobris mēneši bija ļoti veiksmīgi Līvānu VK komandu skrējējiem. Vispirms toni uzdeva veterāni no 04. līdz 16. septembrim startējot WMA Pasaules (senioru) čempionātā – Vladimirs Poļakos, Mārīte Vilcāne un Andrejs Bondarevs uzrādīja sezonas labākos rezultātus, Mārītei un Andrejam izdevies pat aizsniegties līdz Latvijas rekordu labojumiem!

Nevar nepieminēt Līvānu VK/BALTAIS/ASICS komandas pārstāvju Dmitrija Serjogina un Jekaterinas Sokunovas uzvaras Valmieras maratonā, abiem ir personiskie rekordi. Dmitrijs finišēja pēc 2:22,14 un tas ir pagaidām trešais labākais laiks šogad starp Latvijas skrējējiem, Jekaterinas rezultāts 3:03,23 šobrīd ir 4, labākais dāmu konkurencē.

Tajā pašā dienā, kad notika Valmieras maratons (15. septembrī) vienā no Pasaules prestižākajiem un ātrākajiem maratoniem Berlīnē startēja Līvānu VK komandas pārstāve Karīna Helmane-Soročenkova, kur viņai izdevās finišēt augstajā 33. vietā, uzrādīt lielisko personisko rekordu – 2:45.02 un ierindoties visu laiku Latvijas labāko rezultātu sarakstā augstajā 7. vietā. Karīna ir tukumniece, bet trenējas (tāpat, ka Dmitrijs Serjogins) pie Līvānu VK kluba speciālista Andreja Bondareva, pārstāv mūsu komandu lielākajos skriešanas seriālos “Stirnu Buks” un “Skrien Latvija”. Ātrāk par Karīnu šogad Latvijā maratonu neviena dāma vēl nav skrējusi.

22. septembrī Rīgā notika Latvijas čempionāts individuālajā un komandu ieskaitē. Daiļā dzimuma pārstāves (Kitija Valtere, Ginta Valtere un Karīna Helmane-Soročenkova) nostartēja lieliski, kļūstot par 2018. gada valsts čempionēm pusmaratona distancē!

Arī individuālie rezultāti apliecināja meiteņu labo fizisko sagatavotību: Karīnai bronza, jeb 3. vieta, Kitijai – 4., bet Gintai – 7. vieta. Puišiem tik labi neveicās, bet 4. un 6. vieta arī nav slikts rezultāts (vīriešiem tika pieteiktas divas Līvānu VK komandas). Vislabāk individuālajā ieskaitē veicās Dmitrijam Serjoginam, kurš piedzīvoja zaudējumu saviem mūžīgajiem konkurentiem Jānim Višķeram un Jānim Girgensonam un ierindojās 3. vietā. Bez Dmitrija Līvānu VK pārstāvēja Daniels Buko, Raitis Grablovskis, Valērijs Šakelis, Andrejs Bondarevs, Artūrs Onzuls, Aleksandrs Karpikovs.

Ar lielu nepacietību gaidījām 29. septembri, kad norisinājās taku skriešanas seriāla “Stirnu Buks” finālposms. 2017. gadā “Stirnu Buks” ikgadēja apbalvojumu ceremonijā “Sporta balva” ieguva nomināciju “Gada notikums tautas sportā”, šogad dalībnieku skaits ir krietni audzis, vidēji vienā posmā spēkus izmēģināja virs 3000 skriet gribētāju. Līvānu VK/BALTAIS komanda debitēja Baltijas lielākajā skriešanas seriālā ar uzvaru komandu vērtējumā (55 komandu konkurencē)! Individuālajā ieskaitē visgarākajā disciplīnā “Lūsis” vislabāk veicas mūsu komandas līderim Dmitrijam Serjoginam, kurš triumfēja seriāla kopvērtējumā un Jekaterinai Sokunovai, kura bija otra, “Stirnu Buka” distancē divas pirmās pozīcijas sieviešu kopvērtējumā arī pieder mūsu kluba pārstāvēm – Kitijai Valterei šogad perfekti padevās skriešana pa Latvijas skaistākajām takām, viņai uzvara! Karīnai Helmanei-Soročenkovai 2. vieta. “Zaķa” distancē pietiekoši augstajās pozīcijās atrodas Raitis Grablovskis – 7.v. un Ginta Valtere – 10. vieta. Jau bez nosauktajiem komandā startēja: Sergejs Bogdanovs (Lūsis), Daniels Buko (Stirnu Buks), Andrejs Bondarevs (Zaķis), Jānis Važņevičs (Lūsis), Jeļena MIronova (Zaķis), Raimonds Siliņš (Lūsis).

Dienu pirms “Stirnu Buka” seriāla pēdējā posma, norisinājās Iekšlietu ministrijas rudens kross, kur ar personisko trases rekordu uzvaru guva mūsu kluba pārstāve Kitija Valtere.

6. oktobrī tradicionālajā skrējienā Daugavpils-Mežciems kluba skrējējiem izdevās uzvarēt gandrīz visās distancēs. 5km skrējienā ātrākais bija Andrejs Bondarevs, 10km distancē dāmām – Ginta Valtere, bet pusmaratona distancē par uzvarētājiem kļuva Dmitrijs Serjogins un Kitija Valtere!

Un visbeidzot, 13. oktobrī skaistajā Siguldā noritēja “Skrien Latvija” seriāla pēdējais posms, kur Līvānu VK/BALTAIS/ASICS komandas sportisti cīnījās par godalgām individuālajā un komandu ieskaitē. Vispirms Ginta Valtere ar savu ātrāko šī gada skrējienu kāpa uz goda pjedestāla 3. pakāpienā 5,3km distancē, savukārt 21,1 (pusmaratona) distancē Līvānu VK dāmas aizpildīja pusi no godalgoto vietu pjedestāla – Jekaterinai Sokunovai 4. vieta un personiskais rekords – 1:24,25, Kitijai Valterei 3. vieta un sezonas labākais laiks 1:24,14, bet Karīna Helmane-Soročenkova bija neapturama un izcīnīja uzvaru ar lielisko personisko rekordu 1:19,17! Dmitrijs Serjogins cīnījās līdz pēdējam milimetram vīru konkurencē un atpaliekot no uzvarētāja laika 1 sekundi, samierinājās ar sudraba godalgu. Vecuma grupās arī izcīnītas augstas vietas – Raimondam Siliņam V40 un Pēterim Trubačam V50 uzvaras pusmaratonā, Andrejam Bondarevam V40 uzvara 10,6km distancē, Arvilam Bušmanim V50 – 2 ., bet Andrim Dudelim 3. vieta.

Liels prieks par komandas 3. vietu seriāla kopvērtējumā! Cīņa bija ļoti saspringta līdz pat pēdējam posmam, tomēr mums izdevās nosargāt trešo vietu 24 komandu konkurencē!
Liels paldies visiem kas noticēja un palīdzēja mūsu sportistiem piepildīt sapņus un realizēt savu potenciālu! Mums ir ļoti rīcībspējīga un talantīga komanda! Turpinām strādāt un attīstīties!
Īpaši gribētos atzīmēt atbalstītājus:
SIA Light Guide Optics International; SIA LīvMet; SIA RNS-D; Līvānu novada dome; SIA Baltserviss.LV; AS Tukuma piens; sporta ekipējuma zīmols ASICS un sporta uztura ražotājs ISOSTAR!